  • 199D104X0050A1V1E3
199D104X0050A1V1E3
advertisement
Manufacturer No:
199D104X0050A1V1E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-199D104X0050A1V1E3
Package:
Radial
Description:
0.1μF ±20% 2-Termination Tantalum Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D104X0050A1V1E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 199D
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.173Dia 4.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.11mm
  • Length
    4.4mm
  • Width
    4.4mm