  • 195D106X5016X4T
195D106X5016X4T
advertisement
Manufacturer No:
195D106X5016X4T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-195D106X5016X4T
Package:
2910 (7227 Metric)
Datasheet:
195D106X5016X4T
Description:
10μF ±5% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0015mA Tape & Reel (TR) 2910 (7227 Metric)
Quantity:
In Stock : 5846
Step5Bar-code shipping tag
195D106X5016X4T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.0015mA
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Custom Capabilities
    US & European Case Sizes Available
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    2.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2910 (7227 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 195D
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±5%