  • 195D105X9050X2T
195D105X9050X2T
advertisement
Manufacturer No:
195D105X9050X2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-195D105X9050X2T
Package:
2910 (7227 Metric)
Datasheet:
195D105X9050X2T
Description:
1μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 500nA Tape & Reel (TR) 2910 (7227 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
195D105X9050X2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2910 (7227 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 195D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.65mm
  • Case Code (Metric)
    7226
  • Case Code (Imperial)
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height
    1.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    2.6416mm