  • 185332J100RAA-F
185332J100RAA-F
advertisement
Manufacturer No:
185332J100RAA-F
HK JDW NO:
192-185332J100RAA-F
Datasheet:
185332J100RAA-F
Description:
CAP FILM 3300PF 5% 100VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
185332J100RAA-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2810
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.5mm