  • 184183K250RAB-F
184183K250RAB-F
advertisement
Manufacturer No:
184183K250RAB-F
HK JDW NO:
192-184183K250RAB-F
Datasheet:
184183K250RAB-F
Purchasing and Inquiry
184183K250RAB-F Overview
A 0.295 7.50mm lead spacing is used in this electrical device.Temperatures of -55°C~125°C are suitable for operating the device.
184183K250RAB-F Features
184183K250RAB-F Applications
  • Filters
  • Matching networks
  • Mobile communications
  • Industrial and automotive inverters
  • Battery management system
  • Switch mode power supplies
  • RFI for automotive
  • Snubbering
  • IGBT
  • Filtering
Step5Bar-code shipping tag
184183K250RAB-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.138W 10.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4114
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    3.5mm