  • 173D686X9004X
173D686X9004X
advertisement
Manufacturer No:
173D686X9004X
HK JDW NO:
874-173D686X9004X
Datasheet:
173D686X9004X
Description:
68μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 2.2μA Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D686X9004X
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.420L 4.57mmx10.67mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    2.2μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Length
    10.668mm