  • 173D337X9006Y
173D337X9006Y
advertisement
Manufacturer No:
173D337X9006Y
HK JDW NO:
874-173D337X9006Y
Datasheet:
173D337X9006Y
Description:
330μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 10μA Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D337X9006Y
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.280Diax0.550L 7.11mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Leakage Current
    10μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Length
    13.97mm