  • 173D336X0020Y
173D336X0020Y
advertisement
Manufacturer No:
173D336X0020Y
HK JDW NO:
874-173D336X0020Y
Datasheet:
173D336X0020Y
Description:
33μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D336X0020Y
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.280Diax0.550L 7.11mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    33μF
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Length
    13.97mm