  • 173D336X0010XW
173D336X0010XW
advertisement
Manufacturer No:
173D336X0010XW
HK JDW NO:
874-173D336X0010XW
Datasheet:
173D336X0010XW
Description:
33μF ±20% 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 2.6μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D336X0010XW
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.420L 4.57mmx10.67mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    2.6μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Length
    10.67mm