  • 173D335X9015V
173D335X9015V
advertisement
Manufacturer No:
173D335X9015V
HK JDW NO:
874-173D335X9015V
Datasheet:
173D335X9015V
Description:
3.3μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 500nA Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D335X9015V
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.290L 2.79mmx7.37mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Length
    7.37mm