  • 173D335X0025VWE3
173D335X0025VWE3
advertisement
Manufacturer No:
173D335X0025VWE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-173D335X0025VWE3
Package:
Axial
Datasheet:
173D335X0025VWE3
Description:
3.3μF ±20% 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 700nA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D335X0025VWE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.290L 2.79mmx7.37mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    700nA
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Length
    7.37mm