  • 173D226X9035YW
173D226X9035YW
advertisement
Manufacturer No:
173D226X9035YW
HK JDW NO:
874-173D226X9035YW
Datasheet:
173D226X9035YW
Description:
22μF ±10% 2-Termination Polar Tantalum 10μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D226X9035YW
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.280Diax0.550L 7.11mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Leakage Current
    10μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Length
    13.97mm