  • 173D226X0025Y
173D226X0025Y
advertisement
Manufacturer No:
173D226X0025Y
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-173D226X0025Y
Package:
Axial
Datasheet:
173D226X0025Y
Description:
22μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar 4.4μA Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D226X0025Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Leakage Current
    4.4μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Length
    13.97mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Size / Dimension
    0.280Diax0.550L 7.11mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V