  • 173D155X9020UE3
173D155X9020UE3
advertisement
Manufacturer No:
173D155X9020UE3
HK JDW NO:
874-173D155X9020UE3
Datasheet:
173D155X9020UE3
Description:
1.5μF ±10% 2-Termination POLARIZED 0.0005mA Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D155X9020UE3
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.260L 2.41mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    U
  • Diameter
    2.41mm
  • Length
    6.6mm