  • 173D106X9020WE3
173D106X9020WE3
advertisement
Manufacturer No:
173D106X9020WE3
HK JDW NO:
874-173D106X9020WE3
Datasheet:
173D106X9020WE3
Description:
10μF ±10% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0016mA Tape & Reel (TR) Axial
Quantity:
In Stock : 1376
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
173D106X9020WE3
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0016mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    W
  • Diameter
    4.572mm
  • Length
    8.76mm