  • 152D227X0020S2BE3
152D227X0020S2BE3
advertisement
Manufacturer No:
152D227X0020S2BE3
HK JDW NO:
874-152D227X0020S2BE3
Datasheet:
152D227X0020S2BE3
Description:
220μF ±20% 85°C-Max -55°C-Min Polar 15μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
152D227X0020S2BE3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
  • Tolerance
    ±20%
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    220μF
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    15μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm