  • 152D106X9010A2T
152D106X9010A2T
advertisement
Manufacturer No:
152D106X9010A2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-152D106X9010A2T
Package:
Axial
Datasheet:
152D106X9010A2T
Description:
10μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min Polar 1.2μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
152D106X9010A2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 152D
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    1.2μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm