  • 150D566X0010R2T
150D566X0010R2T
advertisement
Manufacturer No:
150D566X0010R2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-150D566X0010R2T
Datasheet:
150D566X0010R2T
Description:
56μF ±20% 85°C-Max -55°C-Min 3μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D566X0010R2T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    56μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm