  • 150D395X9020B2B
150D395X9020B2B
advertisement
Manufacturer No:
150D395X9020B2B
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-150D395X9020B2B
Datasheet:
150D395X9020B2B
Description:
3.9μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min 1μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D395X9020B2B
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    3.9μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    1μA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm