  • 150D336X0015R2T
150D336X0015R2T
advertisement
Manufacturer No:
150D336X0015R2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-150D336X0015R2T
Package:
Axial
Datasheet:
150D336X0015R2T
Description:
33μF ±20% 85°C-Max -55°C-Min 3μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D336X0015R2T
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm