  • 150D275X9050B2T
150D275X9050B2T
advertisement
Manufacturer No:
150D275X9050B2T
HK JDW NO:
874-150D275X9050B2T
Datasheet:
150D275X9050B2T
Description:
2.7μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min 1μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D275X9050B2T
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    1μA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm