  • 150D273X0050A2B
150D273X0050A2B
advertisement
Manufacturer No:
150D273X0050A2B
HK JDW NO:
874-150D273X0050A2B
Datasheet:
150D273X0050A2B
Description:
0.027μF ±20% 85°C-Max -55°C-Min Polar Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D273X0050A2B
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm