  • 150D227X0010S2GE3
150D227X0010S2GE3
advertisement
Manufacturer No:
150D227X0010S2GE3
HK JDW NO:
874-150D227X0010S2GE3
Datasheet:
150D227X0010S2GE3
Description:
220μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D227X0010S2GE3
  • Length
    19.96mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    220μF
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Diameter
    8.92mm