  • 150D226X0015B2B
150D226X0015B2B
advertisement
Manufacturer No:
150D226X0015B2B
HK JDW NO:
874-150D226X0015B2B
Datasheet:
150D226X0015B2B
Description:
22μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar 3μA Bulk Axial
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
150D226X0015B2B
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TANTALEX®, 150D
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    15V