  • 150D157X0015S2B
150D157X0015S2B
advertisement
Manufacturer No:
150D157X0015S2B
HK JDW NO:
874-150D157X0015S2B
Datasheet:
150D157X0015S2B
Description:
150μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar 10μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D157X0015S2B
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    10μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm