  • 150D106X9075R2BE3
150D106X9075R2BE3
advertisement
Manufacturer No:
150D106X9075R2BE3
HK JDW NO:
874-150D106X9075R2BE3
Datasheet:
150D106X9075R2BE3
Purchasing and Inquiry
150D106X9075R2BE3 Overview
150D106X9075R2BE3 Features
a leakage current of 8μA in this capacitor
the dissipation factor is 4 %
150D106X9075R2BE3 Applications
There are a lot of Vishay Sprague 150D106X9075R2BE3 applications of tantalum capacitors.
  • Airbag systems
  • General purpose
  • Industrial
  • Automotive ECU
  • General purpose
  • General low power DC/DC and LDO
  • ABS
  • Avionics,
  • Computer
  • Industrial control units
Step5Bar-code shipping tag
150D106X9075R2BE3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    8μA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm