  • 150274K630ME
150274K630ME
advertisement
Manufacturer No:
150274K630ME
HK JDW NO:
192-150274K630ME
Datasheet:
150274K630ME
Description:
150 0.27μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150274K630ME
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.492Diax1.102L 12.50mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):220
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Diameter
    12.5mm
  • Length
    28mm