  • BFC238300125
BFC238300125
advertisement
Manufacturer No:
BFC238300125
HK JDW NO:
886-BFC238300125
Datasheet:
BFC238300125
Description:
MMKP383 1.2μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 125V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238300125
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MMKP383
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height
    21mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    11mm