  • 14921F0GJSY03252KA
14921F0GJSY03252KA
advertisement
Manufacturer No:
14921F0GJSY03252KA
HK JDW NO:
876-14921F0GJSY03252KA
Description:
Res Cermet POT 2.5K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (38.68 X 12.5 X 13.1mm) Solder Lug Panel Mount/Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
14921F0GJSY03252KA
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    2.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    1W
  • Length
    38.68mm