  • 14910AABHSX10103KA
14910AABHSX10103KA
advertisement
Manufacturer No:
14910AABHSX10103KA
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-14910AABHSX10103KA
Package:
Datasheet:
Description:
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (27.89 X 12.5 X 13.1mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
14910AABHSX10103KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Weight
    7.654371g
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Through Hole
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    1W
  • Number of Turns
    1
  • Number of Gangs
    1
  • Length
    27.89mm