  • 14810F0GGSY00102KA
14810F0GGSY00102KA
advertisement
Manufacturer No:
14810F0GGSY00102KA
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-14810F0GGSY00102KA
Package:
Description:
Res Conductive Plastic POT 1K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (24.71 X 12.5 X 18mm) Solder Lug Panel Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
14810F0GGSY00102KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0F
  • Length
    24.71mm