  • 1410-G111-P2F1-S01-6.3A
1410-G111-P2F1-S01-6.3A
advertisement
Manufacturer No:
1410-G111-P2F1-S01-6.3A
HK JDW NO:
231-1410-G111-P2F1-S01-6.3A
Package:
Description:
PANEL MOUNT THERMAL CIRCUIT BREAKER WITH QUICK CONNECT TERMINALS
Step5Bar-code shipping tag
1410-G111-P2F1-S01-6.3A
  • Mount
    PCB, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PCB
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    6.3A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Body Length or Diameter
    28mm
  • Body Breadth
    9 mm
  • Actuator Type
    Push to Reset
  • Insulation Resistance
    108MOhm
  • Rated Breaking Capacity
    2000 A