  • 135D476X9010C2
135D476X9010C2
advertisement
Manufacturer No:
135D476X9010C2
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-135D476X9010C2
Package:
Axial
Datasheet:
135D476X9010C2
Purchasing and Inquiry
135D476X9010C2 Overview
135D476X9010C2 Features
135D476X9010C2 Applications
There are a lot of Vishay Sprague 135D476X9010C2 applications of tantalum capacitors.
  • Military / aerospace
  • General low power DC/DC and LDO
  • Airbag systems
  • Industrial control units
  • Telecom infrastructure
  • Avionics / military / space
  • ABS
  • Automotive ECU
  • General purpose
  • Consumer
Step5Bar-code shipping tag
135D476X9010C2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2016
  • Series
    135D
  • Size / Dimension
    0.203Diax0.453L 5.16mmx11.51mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.7Ohm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Length
    11.5062mm