  • 135D276X9060C6
135D276X9060C6
advertisement
Manufacturer No:
135D276X9060C6
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-135D276X9060C6
Datasheet:
135D276X9060C6
Description:
27μF ±10% 200°C-Max -55°C-Min 5Ohm 12μA Tray Axial
Step5Bar-code shipping tag
135D276X9060C6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    135D
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.203Diax0.453L 5.16mmx11.51mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    60V
  • Capacitance
    27μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Leakage Current
    12μA
  • Ripple Current
    700mA
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Length
    11.5062mm