  • 10MS722MEFCT54X7
10MS722MEFCT54X7
advertisement
Manufacturer No:
10MS722MEFCT54X7
HK JDW NO:
683-10MS722MEFCT54X7
Description:
MS7 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 38mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
10MS722MEFCT54X7
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MS7
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    1.4986mm
  • Lead Spacing
    0.059 1.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    38mA
    1000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    38mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    57mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm