  • 10AS022C4U19E3LG
10AS022C4U19E3LG
advertisement
Manufacturer No:
10AS022C4U19E3LG
Manufacturer:
Altera
HK JDW NO:
2936-10AS022C4U19E3LG
Package:
Datasheet:
10AS022C4U19E3LG
Description:
484 TerminationsSystem On Chip0.9V
Purchasing and Inquiry
This SoC is built on core processor(s).
Use a power supply with a voltage of 0.9V if possible.It is unsafe to operate the SoCs wireless at voltages above 0.93V.As a minimum, the power supply of the SoC system on a chip needs to be 0.87V.A re-configurable FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY can be used for a variety of designing purposes.As a result, there are 484 terminations in total, which does really benefit system on a chip.There is no doubt that this system on a chip is outstanding, just as other high-quality Field Programmable Gate Arrays will do.There is the option to have 192 outputs on this SoC chip.This system on chip SoC requires 0.9V power supply at all.This SoC chip is equipped with 192 inputs for the user to choose from.In logic system on chips, there are 220000 logic cells.Temps above 100°C may negatively affect the SoC on chip's performance.
processor.
There are a lot of Altera
10AS022C4U19E3LG System On Chip (SoC) applications.
  • Wireless sensor networks
  • Temperature Sensors
  • Efficient hardware for inference of neural networks
  • AC drive control module
  • Digital Signal Processing
  • Efficient hardware for training of neural networks
  • Wireless networking
  • Healthcare
  • Special Issue Information
  • Networked sensors
Step5Bar-code shipping tag
10AS022C4U19E3LG
    YES
  • Published
    2016
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Power Supplies
    0.9V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Height Seated (Max)
    3.25mm
  • Length
    19mm
  • Width
    19mm