  • 109D436X9100T2
109D436X9100T2
advertisement
Manufacturer No:
109D436X9100T2
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-109D436X9100T2
Package:
Axial
Datasheet:
109D436X9100T2
Description:
CAP TANT 43UF 10% 100V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
109D436X9100T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2012
  • Series
    TANTALEX®, 109D
  • Size / Dimension
    0.406Diax0.921L 10.31mmx23.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    43μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Length
    23.4mm