  • 109D136X9075F2
109D136X9075F2
advertisement
Manufacturer No:
109D136X9075F2
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-109D136X9075F2
Package:
Axial
Datasheet:
109D136X9075F2
Description:
13μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 4μA Tray Axial
Step5Bar-code shipping tag
109D136X9075F2
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    TANTALEX®, 109D
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.796L 7.92mmx20.22mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Capacitance
    13μF
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Leakage Current
    4μA
  • Ripple Current
    190mA
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    20.2184mm