  • 10018783-10120TLF
10018783-10120TLF
advertisement
Manufacturer No:
10018783-10120TLF
HK JDW NO:
44-10018783-10120TLF
Package:
Datasheet:
10018783-10120TLF
Description:
Female Black 0.039 1.00mm Copper Alloy 2 Rows Tray Solder, Staggered Gold or Gold, GXT™ 36 Positions Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Step5Bar-code shipping tag
10018783-10120TLF
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Current Rating
    1.1A
  • Contact Finish
    Gold or Gold, GXT™
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Max Voltage Rating (AC)
    300V
  • Contact Finish Thickness
    30.0μin 0.76μm
  • Card Thickness
    0.062 1.57mm
  • Board Thickness
    1.56mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    GXT, Gold, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Max Operating Temperature
    85°C