  • 0603CT-11NXGLU
0603CT-11NXGLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CT-11NXGLU
HK JDW NO:
3194-0603CT-11NXGLU
Step5Bar-code shipping tag
0603CT-11NXGLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    11 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q Factor
    86
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    110mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.011 µH
  • Height
    610μm
  • Length
    1.63mm