  • 0538-074-D-9.0-35LF
0538-074-D-9.0-35LF
advertisement
Manufacturer No:
0538-074-D-9.0-35LF
HK JDW NO:
221-0538-074-D-9.0-35LF
Package:
Description:
CAP TRIMMER 9-35PF 100V CHAS MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0538-074-D-9.0-35LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    538
  • Size / Dimension
    0.375Dia 9.53mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    9pF~35pF
  • Height Seated (Max)
    0.275 6.99mm