  • 0538-006-D-9.0-35
0538-006-D-9.0-35
advertisement
Manufacturer No:
0538-006-D-9.0-35
HK JDW NO:
221-0538-006-D-9.0-35
Package:
Ceramic
Datasheet:
0538-006-D-9.0-35
Description:
CAP TRIMMER 9-35PF 100V CHAS MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0538-006-D-9.0-35
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Surface Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    538
  • Size / Dimension
    0.375Dia 9.53mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    9pF~35pF
  • Diameter
    9.53mm
  • Height
    7.88mm
  • Height Seated (Max)
    0.275 6.99mm