  • 0512-000-A-4.5-20LF
0512-000-A-4.5-20LF
advertisement
Manufacturer No:
0512-000-A-4.5-20LF
HK JDW NO:
221-0512-000-A-4.5-20LF
Package:
Ceramic
Description:
CAP TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0512-000-A-4.5-20LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Dielectric Material
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    512
  • Size / Dimension
    0.176Lx0.130W 4.47mmx3.30mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Lead Pitch
    3.048mm
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    4.5pF~20pF
  • Height
    2.286mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.28mm
  • Length
    4.4704mm
  • Width
    3.302mm