  • ZR40401R41STOA
ZR40401R41STOA
advertisement
Manufacturer No:
ZR40401R41STOA
HK JDW NO:
233-ZR40401R41STOA
Package:
E-Line-3
Datasheet:
ZR40401R41STOA
Description:
-40°C~85°C TA Fixed PMIC ZR404 1 Channel E-Line-3
Quantity:
In Stock : 14748
Step5Bar-code shipping tag
ZR40401R41STOA
    Select All
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    90μVrms
  • Height
    4.01mm
  • Length
    4.77mm
  • Width
    2.41mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    E-Line-3
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    100ppm/°C
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Output Voltage
    4.096V
  • Output Type
    Fixed
  • Number of Channels
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Operating Supply Current
    120mA
  • Nominal Supply Current
    120mA
  • Current - Output
    15mA
  • Reference Type
    Shunt
  • Nominal Input Voltage
    2.45V
  • Min Output Voltage
    4.096V