  • Z8F4802VS020EC00TR
Z8F4802VS020EC00TR
advertisement
Manufacturer No:
Z8F4802VS020EC00TR
HK JDW NO:
899-Z8F4802VS020EC00TR
Package:
68-LCC (J-Lead)
Description:
48KB 48K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Encore!® Series Z8F4802 20MHz 68-LCC (J-Lead)
Quantity:
In Stock : 11313
Step5Bar-code shipping tag
Z8F4802VS020EC00TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    68-LCC (J-Lead)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Encore!®
  • Published
    2004
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    Z8F4802
  • Interface
    I2C, IrDA, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    48kB
  • Number of I/O
    46
  • Speed
    20MHz
  • RAM Size
    4K x 8
  • Memory Type
    FLASH
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V