  • YNA18B3U0G105MT009N
YNA18B3U0G105MT009N
advertisement
Manufacturer No:
YNA18B3U0G105MT009N
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-YNA18B3U0G105MT009N
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
YNA 1μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Controlled ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4307
Step5Bar-code shipping tag
YNA18B3U0G105MT009N
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    YNA
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%