  • YFF31HC2A104MT000N
YFF31HC2A104MT000N
advertisement
Manufacturer No:
YFF31HC2A104MT000N
HK JDW NO:
769-YFF31HC2A104MT000N
Package:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Description:
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 100V 1206
Step5Bar-code shipping tag
YFF31HC2A104MT000N
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    YFF-HC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Current Rating
    10A
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Current
    10A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5mOhm
  • Insertion Loss
    40dB @ 7MHz ~ 2GHz
  • Height
    1.4478mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Height (Max)
    0.057 1.45mm