  • YC164-FR-0771R5L
YC164-FR-0771R5L
advertisement
Manufacturer No:
YC164-FR-0771R5L
HK JDW NO:
898-YC164-FR-0771R5L
Datasheet:
YC164-FR-0771R5L
Step5Bar-code shipping tag
YC164-FR-0771R5L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    71.5Ohm
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm