  • YC162-FR-0717K8L
YC162-FR-0717K8L
advertisement
Manufacturer No:
YC162-FR-0717K8L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-YC162-FR-0717K8L
Package:
0606, Convex
Datasheet:
YC162-FR-0717K8L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YC162-FR-0717K8L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0606, Convex
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    YC162
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    17.8kOhm
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm