  • YC158TJR-07560RL
YC158TJR-07560RL
advertisement
Manufacturer No:
YC158TJR-07560RL
HK JDW NO:
898-YC158TJR-07560RL
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC158TJR-07560RL
Step5Bar-code shipping tag
YC158TJR-07560RL
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    YC158
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm